Pomysły na zdjęcia gdy jesteś niefotogeniczny

Gdy tworzysz coś w sieci warto pokazywać siebie odbiorcom. Zapamiętują Cię, mogą się z Tobą utożsamić i zawsze lepiej nam się kogoś obserwuje jeśli wiemy jak wygląda.

Domyślam się, że nie każdy lubi robić sobie zdjęcia. Może czuć się przy tym skrępowany, wstydzić się lub po prostu uważać, że jest niefotogeniczny. Dziś przychodzę do Was z pomysłami jak fotografować siebie w ciekawy, kreatywny sposób, który przypadnie do gustu takim wstydzioszkom ale również urozmaici naszą teraźniejszą galerię/profil wprowadzając nieco różnorodności i tajemniczości.

Te pomysły będą też dobre na bad hair day lub gdy czujemy się po prostu niewyjściowo a chcemy zrobić sobie fajne zdjęcie.

Przygotowałam dla Was wideo na ten temat (poniżej) lub jeśli wolicie wersję pisaną czytajcie dalej.

TARCZA BEZPIECZEŃSTWA

Po pierwsze przychodzą nam z pomocą rekwizyty, które będą służyć nam za tarczę obronną, za którą bezpiecznie będziemy mogli się schować 🙂 Używajmy ciekawych przedmiotów, które odzwierciedlają naszą naturę lub to co lubimy robić. Możemy schować się za roślinką, ulubioną książką, prezentami, aparatem itp.

ODWRÓĆ SIĘ

Kolejnym sposobem jest odwrócenie się tyłem do aparatu 🙂  Proponuję w takiej sytuacji zrobić sobie ładną fryzurkę, zawiązać chustkę lub kokardę na włosach. Ciekawym urozmaiceniem będzie też rekwizyt- kwiaty, mapa, zwierzak. Na pewno macie wkoło siebie wiele dodatków, które pasowałyby do takiego zdjęcia.

TAJEMNICZY WYCINEK

Ostatni pomysł to odpowiednie kadrowanie. Możecie wykadrować zdjęcie tak aby Wasza twarz była widoczna w małej częsci. Wybierzcie tę część buzi, którą lubicie w sobie najbardziej. Np. same usta, oczy lub połowa twarzy. Wprowadzi to dużo tajemniczości i niedopowiedzeń do Waszej fotografii.

Na dziś to już wszystko. Dajcie znać czy lubicie stać przed obiektywem? Może następnym razem skorzystacie z którejś z moich porad?

Inspirujcie się do woli!

Ściskam,

Inu